Facetaping – jak poprawić owal twarzy za pomocą taśmy do kinesiotapingu? | zyciebezbolu.pl
605 361 713

Facetaping – jak poprawić owal twarzy za pomocą taśmy do kinesiotapingu?

Bez kategorii 24 maja, 2023

Facetaping – jak poprawić owal twarzy za pomocą taśmy do kinesiotapingu?

Nasze ciało z wiekiem zmienia znacząco swój wygląd. Nie chodzi tu tylko o oczywiste znaki zauważalne gołym okiem, takie jak zmarszczki czy inne zmiany skórne, ale także te mniej widoczne. Zaliczyć do nich można wiotczenie skóry oraz utratę owalu buzi, nazywaną też jego opadaniem. To zupełnie naturalny proces, który jest skutkiem rozluźniania się włókien kolagenowych i zmiany zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie. Problem ten dotyka kobiety w różnym wieku. Istnieje jednak sposób na rozwiązanie go, bez konieczności ingerencji medycyny estetycznej. Sprawdź, jak poprawić owal twarzy za pomocą facetapingu. 

Facetaping, czyli jak poprawić owal swojej twarzy

Wiele nowinek i udogodnień przenika z jednej dziedziny do drugiej. Tak stało się w przypadku taśm kinezjologicznych, które początkowo używane były przez fizjoterapeutów do wykonywania zabiegu tapingu sportowcom i osobom aktywnym fizycznie. Pierwotnie był to sposób leczenia sportowych kontuzji oraz rozluźniania mięśni ciała. Następnie kinesiotaping stał się także naturalną metodą na poprawienie wyglądu, podniesienie owalu twarzy oraz jej odmłodzenie. Ta znana pod nazwą facetapingu technika pomaga dziś wielu kobietom poczuć się piękniej, młodziej, a dodatkowo zdrowiej!

Taśmy do twarzy – co musisz wiedzieć

Metoda naturalnego odmładzania twarzy, czyli facetaping może zdziałać cuda, jednak tylko wtedy, gdy wykonywany jest w odpowiedni sposób. Technika ta wymaga treningu oraz wiedzy na temat anatomii ciała. Warto wybrać się do profesjonalisty, w tym przypadku fijzoterapeuty, który udzieli Ci cennych wskazówek i pomoże rozpocząć przygodę z tapingiem. Wszystko, czego potrzebujesz do późniejszego wykonywania zabiegu samodzielnie w domu to kinezjologiczne taśmy do twarzy. 

Przydatna wiedza – zwłaszcza ta z zakresu anatomii – jest ważna, jednak równie istotne jest odpowiednie przygotowanie się do wykonania facetapingu. Zanim Twoja taśma do kinesiotapingu twarzy pójdzie w ruch, musisz dokładnie oczyścić skórę z makijażu oraz innych zanieczyszczeń. Dla ułatwienia sobie procesu nie nakładaj na buzię kremu ani serum nawilżającego – tylko i wyłącznie osusz ją ręcznikiem. Następnie możesz przejść do naklejania taśm. Dla poprawienia wyglądu owalu twarzy skup się na okolicach żuchwy, kości policzkowych oraz czoła.

Taping twarzy przed i po

Naturalne metody odmładzające, takie jak kinesiotaping, przynoszą same korzyści. Przede wszystkim ogromną różnicę wizualną w przypadku tapingu twarzy przed i po. Regularne korzystanie z taśm kinezjologicznych przyczynia się do spłycenia zmarszczek, zwiększenia elastyczności skóry, podniesienia owalu buzi, zredukowania widoczności blizn, a także do detoksykacji tkanek oraz dotlenienia komórek. Skóra staje się bardziej sprężysta, odzyskuje młodzieńczy blask oraz urok. 

Teraz gdy wiesz już, że możesz skutecznie i bez potrzeby ingerencji medycyny estetycznej poprawić swój wygląd, nie pozostaje nic innego, jak zaopatrzyć się  w odpowiednie taśmy i zacząć przygodę z facetapingiem!

Zarezerwuj wizytę